الوند شهر خوب من ...

شهر الوند
شهر الوند
اخبار الوند

طراحی مرکز شهر و بازار ایرانی - اسلامی شهر الوند به مسابقه گذاشته می شود

رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: مسابقه ملی طراحی بازآفرینی مرکز شهر و بازار ایرانی - اسلامی شهر الوند با هدف ارتقای کیفیت فضاهای شهری برگزار می شود.

به گزارش پورتال شهر الوند به نقل از ایرنا، رافع ناصری فر با اعلام این خبر افزود: یکی از طرح های قابل اجرا در شهر الوند، طرح بازآفرینی مرکز این شهر در محله گل ها است که با هدف ارتقای کیفیت فضاهای شهری، کاهش بار ترافیکی، ایجاد فضاهای خدماتی تفریحی، رفع کمبودها و بازآفرینی شهری اجرا می شود.
وی ادامه داد: این طرح از سوی شهر الوند که از شهرهای پیشرو در زمینه اجرای طرح های بازآفرینی شهری پایدار در استان است، به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.
رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین اضافه کرد: طرح اولیه موضوع بازآفرینی مرکز شهر الوند با 5 هکتار مساحت در کمیسیون ماده 5 به تصویب رسیده و جزئیات آن نیز در مرحله بعدی با اجرای مسابقه مشخص خواهد شد.
ناصری فر درباره دیگر طرح در دست اقدام شهرداری الوند، افزود: احداث بازار ایرانی - اسلامی در راستای هویت بخشی به بازار به عنوان یکی از مولفه ها و عناصر شهری در زمینی به مساحت تقریبی 5 هکتار از جمله طرح های دیگری است که طراحی آن به مسابقه گذاشته می شود.
وی در پایان اضافه کرد: کلیات این طرح در کمیسیون ماده 5 به تصویب رسیده و این بازار براساس الگوی معماری اصیل ایرانی - اسلامی ساخته خواهد شد.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 05 دی 1395 ساعت 20:16

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما ابتدا توسط مدیریت پورتال بررسی و سپس منتشر خواهد شد

اشتراک در خبرنامه

اطلاع از جديدترين مطالب پورتال شهر الوند


چتری برای همه | نیازمندی رایگان اینترنتی

چتری برای همه | نیازمندی رایگان اینترنتی