الوند شهر خوب من ...

شهر الوند
شهر الوند
اخبار استان قزوین

به گزارش اسکان نیوز برخی از کاندیداهای انتخابات نظام مهندسی استان قزوین با ارسال نامه‌ای مشترک به مانی فر رئیس سازمان راه و شهرسازی قزوین نسبت به نحوه برگزاری این انتخابات اعتراض کردند.

نامزدهای معترض با ذکر 6 دلیل حقوق قانونی خود را مخدوش شده دانسته و درخواست ابطال انتخابات و تجدید آن را کردند.

6 دلیل این معترضان به شرح زیر است:

1-حضور مستقیم کاندیداهای ائتلاف‌های مختلف از صبح تا آخرین لحظه برگزاری انتخابات(در ساعت 9 شب) در محوطه و صف حوزه اخذ رأی جهت تبلیغ و مجاب کردن مهندسان برای رأی دادن به نفع خودشان ؛

2-توزیع گسترده و غیرقانونی برگه‌هایی کوچک که اسامی کاندیداهای ائتلاف‌های مختلف در آن درج شده بود در میان مهندسانی که در محوطه ساختمان اخذ رأی حضور داشتند. این در حالی است که طبق قانون 24 ساعت قبل از آغاز رأی‌گیری تبلیغات قدغن است.

3-استفاده از حضور کارکنان و امکانات سازمان نظام مهندسی قزوین مانند شماره تلفن‌های کل اعضای تازه عضو و غیره به نفع برخی از ائتلاف‌ها ؛

4-تخریب گسترده برخی کاندیداها و ایجاد فضای مسموم توسط گروهی هماهنگ از طریق سامانه پیامکی و فضای مجازی ؛

5-از بین رفتن امکان چاپ برگه رأی از ساعت 13:30 در روز رأی‌گیری که سبب عدم امکان تطبیق و بررسی صحت آرا با آنچه که در سامانه ثبت شده، گردیده است.

6- تأخیر بیش از سه ساعت در آغاز رأی‌گیری و قطع و وصل سیستم رأی‌گیری که سبب شد بسیاری از مهندسان به علت اتلاف وقت زیاد از رأی‌دادن منصرف شوند که این امر موجب تضییع حقوق اعضا و کاندیداها گردید.

نامزدهای معترض با توجه به اینکه امکان بازشماری دستی آرا وجود ندارد، جهت استیفای حقوق خود و ایجاد امکان برابر در فضای رقابتی سالم درخواست کردند انتخابات باطل شده و مجدداً رأی‌گیری انجام شود.

این نامه به تاریخ 94/7/20 و به شماره 30493 در دبیرخانه اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین ثبت شده است.

 گفتنی است پیش از این مانی فر رئیس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین اعلام کرده بود کاندیداها می‌توانند از روز شنبه به مدت 5 روز نسبت به ارائه شکایت یا اعتراض اقدام بکنند.

ششمین دوره انتخابات نظام مهندسی در قزوین روز پنجشنبه 16 مهرماه برگزار شده بود.

 

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما ابتدا توسط مدیریت پورتال بررسی و سپس منتشر خواهد شد

اشتراک در خبرنامه

اطلاع از جديدترين مطالب پورتال شهر الوند


چتری برای همه | نیازمندی رایگان اینترنتی

چتری برای همه | نیازمندی رایگان اینترنتی