الوند شهر خوب من ...

شهر الوند
شهر الوند

بدهی ۷۰۰ میلیارد تومانی کنتورسازی فرار خریداران با وجود بدهکاری های این شرکت

با توجه به مجموع معوقات و بدهی‌های سنگین شرکت کنتورسازی شهرستان البرز شامل تأمین اجتماعی، بانک‌ها و دارایی و وضعیت بغرنج کارگری واگذاری این شرکت به خریداران سخت بوده و خریدار جدید کمی پس زده و منصرف شده است.

به گزارش پورتال شهر الوند و به نقل از ندای البرز، رضا عسگری فرماندار شهرستان البرز با اشاره به بدهی های شرکت کنتور سازی اظهار داشت: با توجه به مجموع معوقات و بدهی‌های سنگین شرکت کنتورسازی شهرستان البرز شامل تأمین اجتماعی، بانک‌ها و دارایی و وضعیت بغرنج کارگری واگذاری این شرکت به خریداران سخت بوده و خریدار جدید کمی پس زده و منصرف شده است.
وی افزود: برای بخشودگی بخشی از جرایم تسهیلات بانکی و ارزش افزوده شرکت کنتورسازی از سوی مسؤولان استان قزوین قول مساعدت داده شده است.
فرماندار شهرستان البرز بدهی شرکت کنتورسازی طبق برآورد اولیه با احتساب جرایم دستگاه‌های مختلف و بانک‌ها را بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد و ادامه داد: بدهی این شرکت بیش از ارزش کارخانه است و نیاز به سرمایه بسیاری دارد.
عسگری اضافه کرد: تلاش می‌شود با همکاری بانک‌ها و تأمین اجتماعی شرکت کنتورسازی مشمول بخشودگی جرایم، ارزش‌افزوده و همچنین جرایم تأمین اجتماعی شود و فقط بدهی شرکت باقی بماند.
وی خاطرنشان کرد: با بخشودگی جرایم بانک‌ها و دستگاه‌های مربوطه، سرمایه مورد نیاز برای راه‌اندازی شرکت کنتورسازی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان است که با توجه به این موضوع، سرمایه‌گذاران به سختی برای خریداری رغبت دارند.
این مسؤول با اشاره به وجود خریدار برای شرکت کنتورسازی تصریح کرد: این شرکت کارگران نجیبی دارد و لازم است آستانه تحمل بالا رفته و حفظ شود؛ این در حالی است که برخی افراد با اهداف به ظاهر خیرخواهانه بزرگ‌نمایی کرده و به مباحثی می‌پردازند که موجب می‌شوند سرمایه‌گذاران باید و شاید برای سرمایه‌گذاری در این شرکت رغبت نکنند.
فرماندار شهرستان البرز افزود: سرمایه‌گذاری هم که قصد سرمایه‌گذاری در شرکت کنتورسازی را داشته باشد نیاز به سود هم دارد کما اینکه حداقل باید اصل سرمایه وی حفظ شود.
عسگری ادامه داد: گرچه از واگذاری شرکت کنتورسازی شهرستان البرز به سرمایه‌گذار ناامید نیستیم و اگر مالک جدید ثابت کند که قصد تولید و فعالیت داشته باشد مشمول امتیازات مختلف می‌شود.
وی اضافه کرد: اعتمادسازی نزد بانک‌ها، طلب دستگاه‌ها و بورس و سهامداران، اندکی شرایط سرمایه‌گذاری در شرکت کنتورسازی را سخت می‌کند.
این مسؤول خاطرنشان کرد: سه سرمایه‌گذاری جدید به استان قزوین مراجعه کرده‌اند و جلساتی هم با هیأت مدیره و مالکان شرکت کنتورسازی برگزار شده و مذاکره و رایزنی‌هایی هم صورت گرفته و مقرر شده جدی‌تر وارد شوند.
فرماندار شهرستان البرز بیان کرد: در خصوص وضعیت خریدار جدید شرکت کنتورسازی ارزیابی‌های لازم نیاز است و بورس هم باید وارد کار شده و نسبت به ارزیابی خریدار جدید اظهار نظر کند.
عسگری افزود: پس از واگذاری به بخش خصوصی جدید در گام نخست باید حق و حقوق کارگران پرداخت شده و نسبت به تکلیف سهام و سهامداران اقدام لازم صورت گیرد؛ گرچه آمادگی برای دادن مهلت‌های قانونی برای پرداخت بدهی خریدار جدید به دستگاه‌های مختلف استان قزوین هم وجود دارد.
وی ادامه داد: شرکت کنتورسازی حدود پنج دهه فعالیت داشته و صادرات تولیدات آن به کشورهای عراق، افغانستان، آسیای میانه و برخی کشورهای دیگر انجام می‌شد.
این مسؤول نیاز کشور را بیش از ظرفیت تولید شرکت کنتورسازی دانست و اضافه کرد: با راه‌اندازی مجدد این شرکت، مجموعه قراردادها و تعهدها با وزارت نیرو ایجاد می‌شود و مشتری خود را به همراه دارد.
فرماندار شهرستان البرز عنوان کرد: با توجه به حجم چند صد میلیارد تومانی در شرکت کنتورسازی، نیاز است که سرمایه‌گذاران با وسواس، ظرافت و حساسیت خاص نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام کنند تا مال و حیثیت تجاری آنان به خطر نیافتد.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 15 فروردين 1396 13:21

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما ابتدا توسط مدیریت پورتال بررسی و سپس منتشر خواهد شد

اشتراک در خبرنامه

اطلاع از جديدترين مطالب پورتال شهر الوند

خانه زیبایی ماهتیساچتری برای همه | نیازمندی رایگان اینترنتی

چتری برای همه | نیازمندی رایگان اینترنتی

لنت، تازه های خودرو