الوند شهر خوب من ...

شهر الوند
شهر الوند

شهردار الوند از صدور جواز ساخت رایگان در بافتهای فرسوده شهر الوند خبر داد

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین: آنچه در توان داریم در حل معضلات شهرسازی شهر الوند به کار می گیریم.

به گزارش پورتال شهر الوند و به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در دیداری که امروز 29 فروردین ماه، حق لطفی مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین با لطفی شهردار الوند داشت، بر تعامل مشترک جهت بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده تأکید شد.
در این دیدار حق لطفی ضمن بیان اینکه لطفی شهردار الوند مایه امیدواری مجموعه راه و شهرسازی در اجرای پروژه های شهری است افزود: با توجه به پیگیریهای آقای لطفی که انصافاً بسیار پیشروتر از شهرداریهای استان در بهسازی بافتهای فرسوده و بازآفرینی شهری هستند، با تمام توان در حل معضلات شهرسازی شهر الوند تلاش می کنیم.
لطفی نیز در این دیدار، احیای بافت های فرسوده را یکی از اولویت های اصلی شهرداری الوند عنوان کرد و افزود: در همین راستا شهرداری نسبت به صدور جواز رایگان و ارایه بسته های تشویقی در بافت های فرسوده شهری و جلوگیری از گسترش بی رویه محدوده شهری اقدام کرده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: توسل به مشارکت مردم در امر بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده بدون شک جهش های بزرگی را در بهبود ساخت اصولی شهر به همراه خواهد داشت که چه بسا نتایج و اثرات آن از کمک ها و حمایت های دولتی مطلوب تر است.
شهردار الوند در پایان سخنان خود ضمن استقبال از همکاری با سازمانها و ادارات استان، بر لزوم حفظ میراث فرهنگی تأکید کرد و افزود: از هرگونه طرحی که توسط میراث فرهنگی جهت مرمت و بهسازی عمارت اربابی الوند ارائه شود استقبال می کنیم و حمایت های مالی و اجرایی خود را نیز از طرح ها و نقشه های پیشنهادی اعلام می داریم.
بعد از این دیدار مدیرکل راه و شهرسازی استان و شهردار الوند به اتفاق مدیران زیر مجموعه از بافت های فرسوده شهر و پروژه های درحال اجرای شهرداری نظیر کمربندیهای جنوبی و غربی و همچنین از محل پروژه های در نظر گرفته شده جهت بازآفرینی شهری نظیر مجتمع گلها، بازارچه ایرانی- اسلامی و عمارت اربابی بازدید کردند.

آخرین ویرایش در شنبه, 02 ارديبهشت 1396 20:49

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما ابتدا توسط مدیریت پورتال بررسی و سپس منتشر خواهد شد

اشتراک در خبرنامه

اطلاع از جديدترين مطالب پورتال شهر الوند


چتری برای همه | نیازمندی رایگان اینترنتی

چتری برای همه | نیازمندی رایگان اینترنتی

لنت، تازه های خودرو