الوند شهر خوب من ...

شهر الوند
شهر الوند

بهمن عسگری کاراته ایران را طلایی کرد

بهمن عسگری کاراته کار الوندی و تیم ملی ایران، در وزن منهای 75 کیلوگرم با برتری مقابل لوئیجی بوسا، کاپیتان کهنه کار ایتالیا صاحب مدال طلای جهان شد.

به گزارش پورتال شهر الوند به نقل از سایت ورزش سه، بهمن عسگری نماینده وزن 75- کیلوگرم ایران که روز چهارشنبه گذشته موفق شده بود با غلبه بر تمامی حریفان به فینال مسابقات قهرمانی جهان 2018 در مادرید اسپانیا راه یابد، امروز و در مبارزه پایانی به مصاف لوئیجی بوسا دارنده یک طلا 2012 و دو نقره جهان در سالهای 2000 و 2014 از ایتالیا رفت و با نتیجه یک بر صفر پیروز شد و به مدال طلا رسید.


عسگری تا پیش از رسیدن به فینال در مبارزه اول ویلیام انگمن از سوئد را 3 بر یک شکست داد. سپس فالی لی از چین را 8 بر صفر برد. در ادامه موفق شد بر یرمک آینازورف از قزاقستان با نتیجه 2 بر صفر غلبه کند. مبارزه چهارم عسگری مقابل عبدالرحمان سنه از سنگال بود که با نتیجه 3 بر یک به سود عسگری خاتمه یافت. عسگری در مبارزه با کن نیشیمورا ی ژاپنی پس از تساوی صفر بر صفر در هانتی 3 بر 2 پیروز شد و در نیمه نهایی بسلان مزوف از روسیه را 2 بر صفر برد و به فینال رفت.


لوئیجی بوسا ایتالیایی و رافائل آقائف آذربایجانی که به ترتیب به مدال نقره و برنز این وزن دست یافتند، در شش دوره قبلی رقابتهای جهانی مجموعا به 6 طلا، 3 نقره و یک برنز دست یافته بودند.


عسگری در حالی بر سکوی اول این وزن ایستاد که آخرین بار 12 سال پیش جاسم ویشکاهی در جهانی 2016 کاراته ایران را صاحب طلای وزن منهای 75 کیلوگرم کرده بود.


پیش از این سجاد گنج زاده به مدال نقره و ذبیح الله پورشیب به مدال برنز دست یافته بودند. نمایندگان دیگر ایران هم برای کسب مدال های رنگارنگ روی تاتامی می روند.

آخرین ویرایش در جمعه, 02 آذر 1397 13:49

نظرات (1)

  • مهمان - محمد

    افتخار الوندی ...

    جمعه 02 آذر 1397 - حدود 1 سال قبل

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما ابتدا توسط مدیریت پورتال بررسی و سپس منتشر خواهد شد

اشتراک در خبرنامه

اطلاع از جديدترين مطالب پورتال شهر الوند


چتری برای همه | نیازمندی رایگان اینترنتی

چتری برای همه | نیازمندی رایگان اینترنتی

لنت، تازه های خودرو