الوند شهر خوب من ...

شهر الوند
شهر الوند
اخبار استان قزوین

 

عبدالقهار ناصحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:در قالب اجرای این طرح که با پیگیری های ویژه استاندار قزوین کلید خورده است، پارک لیا در شهرک صنعتی لیا ادغام و مشکلات مربوط به مسایل بهداشتی، زیست محیطی و انرژی این منطقه حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح با امضای تفاهم نامه بین استانداری قزوین و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی اجرا می شود، اظهار کرد: برای عملیاتی ساختن این طرح 430 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است که با مشارکت دولت و واحدهای تولیدی مستقر در پارک لیا تامین می شود.

این مسوول با بیان اینکه پارک لیا پیش از شهرک صنعتی لیا که در مجاورت یکدیگر قرار دارند احداث شده است، افزود: بدلیل ضعف های مدیریتی و شکل گیری واحدهای تولیدی به شکل منفرد، به مرور زمان مشکلات مختلفی از جمله در حوزه محیط زیست و انرژی در این منطقه پدید آمد و هرساله بیشتر شد تا این منطقه صنعتی به یک غده سرطانی 20 ساله در استان تبدیل شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین ادامه داد: با اجرای طرح ساماندهی، این غده سرطانی از بین خواهد رفت و مشکلات زیست محیطی و انرژی این منطقه صنعتی حل می شود.

ناصحی اضافه کرد : با اجرای طرح ساماندهی یاد شده، معضل انباشت زباله و دیگر مسایل زیست محیطی در پارک صنعتی لیا حل و مشکل خدمات رسانی در حوزه آب، برق و گاز به واحدهای تولیدی مستقر در این منطقه مرتفع می شود.

وی اظهار کرد: در راستای اجرای طرح یاد شده، اسناد مالکیت پارک لیا باید تا پایان خرداد ماه امسال به شرکت شهرک های صنعتی منتقل شوند و نیمی از واحدهای تولیدی مستقر در این منطقه نیز برای دریافت خدمات با این شرکت قرارداد امضاء کنند.

این مسوول یادآور شد: با دستور استاندار قزوین، معاونت برنامه ریزی استانداری،شرکت شهرک های صنعتی و ادارات کل صنعت،معدن و تجارت، ثبت اسناد، منابع طبیعی و راه و شهرسازی به منظور اجرایی ساختن طرح ساماندهی پارک صنعتی لیا بسیج شده اند.

پارک صنعتی لیا با حدود 170 هکتار مساحت در 14 کیلومتری جاده قزوین به بویین زهرا واقع شده است.

استان قزوین دارای 12 شهرک و ناحیه صنعتی است که 655 واحد صنعتی بهره برداری شده در آنها مستقر هستند.

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما ابتدا توسط مدیریت پورتال بررسی و سپس منتشر خواهد شد

اشتراک در خبرنامه

اطلاع از جديدترين مطالب پورتال شهر الوند

لنت، تازه های خودروچتری برای همه | نیازمندی رایگان اینترنتی

چتری برای همه | نیازمندی رایگان اینترنتی